Logo Logo
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY
  • 08.11.2018
  • RYBÁŘSKÉ POTŘEBY

Každý správný rybář by měl být samozřejmě dobře vybaven. Je třeba si uvědomit, že značný podíl na dobrém úlovku má nejen vybavení, ale i nástraha.

Nástrahy rostlinného původu:

Nástrahy živočišného původu:

  • menší rybky
  • slanina
  • červy 
  • rousnice 
  • žížaly 
  • jepice

Umělé nástrahy:

Nikde není dáno, že byste nemohli chytat ryby přesně na výše zmíněné nástrahy, ale je to zaručený a osvědčený způsob. Každou rybu ale přilákáte na něco jiného, protože každá ryb má ráda něco jiného.

Povinné vybavení rybáře:

Pak už záleží čistě jen na vás, jak budete na rybách vybaveni, Pochopitelně byste ve vaší výbavě měli mít alespoň dva pruty, krmítka na ryby nacpaná šrotem pro lepší úlovek, brašnu na vybavení apod.

Však každý rybář ví, co je správné, a co není. A kde všechny takové rybářské potřeby zakoupit? No přeci v rybářských potřebách, kde nejen že najdete vybavení, ale dokonce i živé nástrahy, nebo návnady.

Základních potřeb pro rybáře je totiž spousta, ale velice záleží na tom, jaký druh rybolovu rybář upřednostňuje. Je pochopitelné, že pokud jdete lovit kapra, nebudete si kupovat prut na štiky, sumce apod. Je třeba se rozhodnout. Nejlepší, co vůbec může rybář udělat, je koupit si víc prutů a navijáků, střídat druhy chytání, a tak se na rybách nikdy nenudit. Střídat musíte dokonce i nástrahy, šrot a vůně. Je tak větší pravděpodobnost, že se nějaká ta rybka chytí na váš háček.

Jak vybrat ten nejlepší rybářský prut

Nedá se jen tak říct, jaké jsou univerzální potřeby pro rybáře.  Mimo základních potřeb by měl mít každý rybář vždy u sebe povinnou výbavu.

Každý rybář totiž potřebuje něco jiného podle toho, jaké vybavení odpovídá jeho způsobu lovu. Pak už je jen na vás, co si navíc pořídíte, ale tohle základní vybavení nesmí nikdy chybět žádnému rybáři. Součástí každého rybáře je jeho prut, jeho výběr je ale mnohem složitější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Na prutu by se samozřejmě nemělo šetřit. U prutů totiž platí tvrzení, že čím dražší, tím je lepší. Čím je totiž dražší, tím jsou i na jeho výrobu použity lepší a kvalitnější materiály. Taková investice se vám totiž může až mnohonásobně vrátit. Je třeba si uvědomit, že prut je společně s háčkem a navijákem nejnamáhanější věcí na rybách.

Prutem nahazujeme, vytahujeme ryby, regulujeme délku vlasce nebo šňůry, udržujeme nástrahu a samozřejmě drží naviják. I proto by měl být co nejkvalitnější. Prut je nutné vybírat hlavně podle techniky, která je vám nejbližší. Nedá se jen tak říct, abyste si koupily ten a ten prut, protože je nejlepší. Nejlepší může být jen na danou techniku, kterou ale vy provádět nebudete. Velkou pozornost věnujte i výběru vhodného navijáku. Ten je totiž vybírán taky podle techniky a samozřejmě i podle jiných parametrů, jako je například váha.

Naviják by se měl vždy zkoušet společně s prutem. Jen tak můžete snadno zjistit, zda pro vás není moc těžký.